Dokumentace školy a legislativa

24.4.2018 9:00 - 24.4.2018 14:00

Místo konání: Dvorana, Chebská 73/48, Karlovy Vary

Lektor(ka):

PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

Obsah, program:

Chronologický přehled změn ve školských i obecných právních předpisech za posledcních 24 měsíců s důrazem na změny v oblasti pracovněprávních vztahů, výchova a vzdělávání, hospodaření škol.
Požadavky právních norem a jejich úprav na změny v řízení škol a zejména ve vedení dokumentace škol, zejména personální, organizační, pracovněprávní, ekonomické. Nutné změny ve směrnicích školy, smlouvá, formulářích, rozhodnutích ředitele školy. Kontrolní systém, co lze očekávat nového od kontrolních orgánů. Praktické ukázky z činnosti kontrolních orgánů - MŠMT, krajských úřadů, ČŠI, inspektorátů práce, zřizovatele. Zjištěné skutečnosti, jejich dopad na práci školy a osobu ředitele, možné sankce, prevence negativních jevů. Příprava školy na kontroly, součinnost s kontrolními orgány.
Rozbor skutečných dokumnetů ze škol, ukázky chybných řešení, rozbor chyb, vzory správných řešení u dokumentů a vnitřních předpisů škol. Nejčastější omyly a chybná řešení ředitele.
Spolupráce se zřizovatelem, k čemu je zřizovatel oprávněn ve vztahu ke škole a k řediteli školy. Právní předpisy upravující vztah škol se zřizovatelem, kompetence zřizovatele a chybné výklady zákona o obcích ze strany zřizovatele.

Obsah ke stažení ZDE

Cena akce je: 980 Kč

Přihláška na akci je ZDE


Máte zájem o zasílání novinek? Napište nám svůj email:
Mám primárně zájem o:
Souhlasím se zasíláním informací o konaných akcích a zároveň uděluji Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zajištění této rozesílky.
© Bludiště Karlovy Vary 2014, Náměstí Dr. M. Horákové 1201/5, 360 01 Karlovy Vary   |   Grafika: Klubko 55   |   Vytvořil: DViT Servis