Realizované

Arab.svět gym. 2               IMAG0518

Za branami vězení

Žáci vyslechnou rozhovor sociálního pracovníka o.s. Za branou s bývalým vězněm, dostanou příležitost položit otázky, na které hledají odpověď. Pochopí, jak je snadné dostat se na scestí a jak obtížný je návrat zpátky.

Cílem 60ti minutové besedy je, aby si žáci uvědomili, jak se člověk může dostat do vězení a co ho v něm čeká. Získají základní informace o vězeňském systému v České republice, dostanou možnost zamyslet se nad svými postoji k právu a trestu.

Panelová diskuze byla připravena ve spolupráci s o.s. Za branou (www.zabranou.cz).

Místo: tělocvična Vaší školy (Karlovarský a Ústecký kraj)

Cena: 40,-Kč/žák při minimálním počtu 60 žáků (je možné spojit dvě školy). Minimální cena pro realizaci pořadu je 2400,-Kč.

V ceně je zahrnuto lektorné, cestovné, technické zajištění akce, pracovní materiál pro žáky vhdný k zařazení do hodin OV, třídnických hodin.

Cílová skupina: žáci 7.- 9.třídy ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií.

Na vyžádání vystavíme žákům certifikát o absolvování akce a samozřejmostí jsou pracovní listy pro žáky s metodikou pro učitele, se kterým je možné pracovat jako s návazným materiálem po skončení akce v třídnických hodinách nebo hodinách OV.

Karlovy Vary - opravdu je znáte?

Procházka městem s průvodcem/historikem, která zaujme novými pohledy na Karlovy Vary/Mariánské Lázně/Františkovy Lázně. Žáci, studenti se dozví informace, díky kterým se budou lépe orientovat v historii města i jeho architektuře.

Termín: na objednávku (2 vyučovací hodiny)

Cena: Maximální počet žáků: 60. Cena za realizaci prohlídky pro jednu skupinu: 2200,-.

Cílová skupina: žáci 7.- 9.třídy ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií.

Prohlídku města lze uskutečnit i v dalších městech: Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně ... (do celkové ceny se připočítává cestovné z Karlových Varů a zpět)

Jiná beseda na základě Vaší objednávky

Nenašli jste, co jste hledali? Inspirujte nás, poraďte nám. Připravíme besedu/projekt, která/ý bude vycházet z potřeb Vašich žáků.

Uskutečněné

 Arabský svět 002           Arabský svět 003         Arabský svět 004

Arabský svět - jiná planeta?

Khidayer Emíre, autorka knihy Arabský svět- jiná planeta?, přinesla ve své besedě nový pohled na současný život v arabských zemích. Vybírá témata, která nás zajímají nejvíc. Přibližuje i taková, která jsou tabu nebo na která padá stín pověrčivosti. Mluví o arabské sexualitě, mužsko-ženském (ne)souladu, obřízce, kastování společnosti, o rozeznávání hranice života a smrti, kadidlu, drogách i alkoholu. A to vše na pozadí převládajícího náboženství – islámu. Tato témata vám předloží z pohledu ženy arabistky, která dlouhodobě žila a pracovala v tomto regionu. Ženy, která většinou přicházela do kontaktu s muži…

Vaši studenti mohli zjistit, jaký je arabský svět ve skutečnosti; jak myslí, cítí a žijí Arabové; jaké jsou vztahy mezi muži a ženami; zda je každý Arab muslimem a každý muslim Arabem; jak se chovají ke zvířatům; je vůbec možné naučit se arabsky aj.

Dopamin - křehká hranice mezi radostí a závislostí

28.5.2024 16:30 - 28.5.2024

Místo konání: Hestia, Stará Kysibelská 45, Karlovy Vary

Lektor(ka): Mgr. Vladimír Paleček

Obsah, program:

Znáte ten jedinečný pocit uspokojení, když dokončíte hodinku ve fitku, koupíte si nové tenisky, připojíte se k internetu, dáte si něco sladkého anebo se ponoříte do ledové vody? A sotva ten okamžik štěstí zažijete, tak se nemůžete dočkat, až tím pocitem projdete znovu? Tak takový pocit vám navozuje dopamin. Jak vhodně „sytit“ své dopaminové receptory zjistíme na semináři.

Zobrazit celou akci

Přihláška na akci je ZDE


Rodinná botanická procházka spojená s poznáváním lokálních jedlých rostlin

4.6.2024 17:00 - 4.6.2024

Místo konání: Hory 16

Lektor(ka): Ing. Hana Petrlíková

Obsah, program:

Zahradničení je jednou z velmi efektivních wellbeingových aktivit, po pouhých 30 minutách strávených na zahradě se snižuje hladina kortizolu, který zapříčiňuje stres a dochází tak k lepší náladě. Umíme ale ještě rozpoznat, co roste kolem nás a jak lze rostliny využít v domácnosti?

Zobrazit celou akci

Přihláška na akci je ZDE


Jak na úklid domova, který nevyčerpává

18.6.2024 16:00 - 18.6.2024

Místo konání: Hory 16

Lektor(ka): Mgr. Michaela Mrázková

Obsah, program:

Zajímá Vás, jak domácnost udržovat, aby úklid nebyl vyčerpávající? Jak na udržitelnou domácnost a na vědomé nákupy? A hlavně Jak nemít tolik uklizeno, ale být více v pohodě? Potom se na Vás těšíme!

Zobrazit celou akci

Přihláška na akci je ZDE


Máte zájem o zasílání novinek? Napište nám svůj email:
Mám primárně zájem o:
Souhlasím se zasíláním informací o konaných akcích a zároveň uděluji Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zajištění této rozesílky.
© Bludiště Karlovy Vary 2014, Náměstí Dr. M. Horákové 1201/5, 360 01 Karlovy Vary   |   Grafika: Klubko 55   |   Vytvořil: DViT Servis