Realizované

Arab.svět gym. 2               IMAG0518

Za branami vězení

Žáci vyslechnou rozhovor sociálního pracovníka o.s. Za branou s bývalým vězněm, dostanou příležitost položit otázky, na které hledají odpověď. Pochopí, jak je snadné dostat se na scestí a jak obtížný je návrat zpátky.

Cílem 60ti minutové besedy je, aby si žáci uvědomili, jak se člověk může dostat do vězení a co ho v něm čeká. Získají základní informace o vězeňském systému v České republice, dostanou možnost zamyslet se nad svými postoji k právu a trestu.

Panelová diskuze byla připravena ve spolupráci s o.s. Za branou (www.zabranou.cz).

Místo: tělocvična Vaší školy (Karlovarský a Ústecký kraj)

Cena: 40,-Kč/žák při minimálním počtu 60 žáků (je možné spojit dvě školy). Minimální cena pro realizaci pořadu je 2400,-Kč.

V ceně je zahrnuto lektorné, cestovné, technické zajištění akce, pracovní materiál pro žáky vhdný k zařazení do hodin OV, třídnických hodin.

Cílová skupina: žáci 7.- 9.třídy ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií.

Na vyžádání vystavíme žákům certifikát o absolvování akce a samozřejmostí jsou pracovní listy pro žáky s metodikou pro učitele, se kterým je možné pracovat jako s návazným materiálem po skončení akce v třídnických hodinách nebo hodinách OV.

Karlovy Vary - opravdu je znáte?

Procházka městem s průvodcem/historikem, která zaujme novými pohledy na Karlovy Vary/Mariánské Lázně/Františkovy Lázně. Žáci, studenti se dozví informace, díky kterým se budou lépe orientovat v historii města i jeho architektuře.

Termín: na objednávku (2 vyučovací hodiny)

Cena: Maximální počet žáků: 60. Cena za realizaci prohlídky pro jednu skupinu: 2200,-.

Cílová skupina: žáci 7.- 9.třídy ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií.

Prohlídku města lze uskutečnit i v dalších městech: Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně ... (do celkové ceny se připočítává cestovné z Karlových Varů a zpět)

Jiná beseda na základě Vaší objednávky

Nenašli jste, co jste hledali? Inspirujte nás, poraďte nám. Připravíme besedu/projekt, která/ý bude vycházet z potřeb Vašich žáků.

Uskutečněné

 Arabský svět 002           Arabský svět 003         Arabský svět 004

Arabský svět - jiná planeta?

Khidayer Emíre, autorka knihy Arabský svět- jiná planeta?, přinesla ve své besedě nový pohled na současný život v arabských zemích. Vybírá témata, která nás zajímají nejvíc. Přibližuje i taková, která jsou tabu nebo na která padá stín pověrčivosti. Mluví o arabské sexualitě, mužsko-ženském (ne)souladu, obřízce, kastování společnosti, o rozeznávání hranice života a smrti, kadidlu, drogách i alkoholu. A to vše na pozadí převládajícího náboženství – islámu. Tato témata vám předloží z pohledu ženy arabistky, která dlouhodobě žila a pracovala v tomto regionu. Ženy, která většinou přicházela do kontaktu s muži…

Vaši studenti mohli zjistit, jaký je arabský svět ve skutečnosti; jak myslí, cítí a žijí Arabové; jaké jsou vztahy mezi muži a ženami; zda je každý Arab muslimem a každý muslim Arabem; jak se chovají ke zvířatům; je vůbec možné naučit se arabsky aj.

Máte zájem o zasílání novinek? Napište nám svůj email:
Mám primárně zájem o:
Souhlasím se zasíláním informací o konaných akcích a zároveň uděluji Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zajištění této rozesílky.
© Bludiště Karlovy Vary 2014, Náměstí Dr. M. Horákové 1201/5, 360 01 Karlovy Vary   |   Grafika: Klubko 55   |   Vytvořil: DViT Servis