Metodická podpora pro učitele: Využití online aplikací na ZŠ aneb Křížovky, kartičky, slovní mraky, kvízy – a vyučování je “ízy”

15.10.2020 10:00 - 15.10.2020 14:30

Místo konání: Bludiště, z.s., Areál Dvorana, Chebská 73/48,360 06 Karlovy Vary - Dvory

Lektor(ka): Mgr. Ivana Hrubá Eliášová

Informace o lektorovi:

Autorka odborných článků nakladatelství Verlag Dashöfer na portále Mateřská škola v praxi, publikování ve sborníku k mezinárodní konferenci Ped. fakulty Hradec Králové s článkem o využití interaktivní tabule v MŠ, autorka odborných článků a webinářů na portále RVP, ve sbornících konference Počítač ve škole, na stránkách interaktivka.cz, spolupráce s Ministerstvem zemědělství ČR na tvorbě výukového materiálu pro interaktivní tabule,

Obsah, program:

Obsahem vzdělávací akce je seznámení účastníku s dostupnými online aplikacemi. Praktický nácvik s těmito aplikacemi a vytvoření vzorových, v praxi využitelných, didaktických materiálů. Informace o didaktických zásadách při práci s těmito aplikacemi s ohledem na věk žáků. Slovní mraky. Ukázky dostupných online aplikací. Vhodné pro učitele ZŠ.Slovní mraky* popis možností využití v různých částech vyučovací hodiny* ukázka dostupné online aplikace (Tagul)* praktický nácvik práce s touto aplikací* vytvoření vlastního mraku slov pod odborným vedením lektorky* upozornění na didaktické zásadyKvízy a testové otázky* ukázka dostupných aplikací (Cram.com, Flash Quiz, Kahoot)* poukázání na didaktické nedostatky a přednosti jednotlivých aplikací* praktický nácvik práce s vybranou aplikací* vytvoření vlastního kvízu pod odborným vedením lektorkyMyšlenkové mapy* vysvětlení možností využití myšlenkových map ve výuce* ukázka dostupných aplikací (Coogle, Mindomo,Slatebox)* poukázání na didaktické nedostatky a přednosti jednotlivých aplikací* praktický nácvik práce s vybranou aplikacíKřížovky* ukázka dostupných aplikací (TOGlic)* praktický nácvik práce s vybranou aplikací* vytvoření vlastní křížovky pod odborným vedením lektorkyTištěné kartičky* ukázka aplikace, která umožní vytvořit vlastní kartičky různých tvarů, např. domino (Tarsia)* praktický nácvik práce s vybranou aplikací* vytvoření vlastních kartiček pod odborným vedením lektorky.

 

Na seminář si přineste vlastní notebook!

Cílová skupina: učitele 1. a 2. stupně ZŠ,SŠ

Cena akce je: 750 Kč

Přihláška na akci je ZDE


Máte zájem o zasílání novinek? Napište nám svůj email:
Mám primárně zájem o:
Souhlasím se zasíláním informací o konaných akcích a zároveň uděluji Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zajištění této rozesílky.
© Bludiště Karlovy Vary 2014, Náměstí Dr. M. Horákové 1201/5, 360 01 Karlovy Vary   |   Grafika: Klubko 55   |   Vytvořil: DViT Servis